úvod / Vazba knih pro ofsetové tiskárny

Upozornění:

 

Od 1.5. 2018 již firma Tigris služby zhotovení samostaných knižních vazeb neposkytuje. Kompletní produkci knih, včetně tisku a vazby můžete poptat v kartě poptávka.


Expresní knihárna: Šitá vazba knih V4 a V8 pro ofsetové tiskárny

Kooperujte poctivé šité knižní vazby V4 a V8 s námi! Jsme knihárna pro Vás.

Pro tiskárny nabízíme efektivní kooperaci a zhotovení knižních šitých vazeb, v krátkém termínu a za příznivé ceny. Díky naší unikátní technologii vazby zvládáme archové i složkové šití i pro formáty knih A4 na šířku! Vazbu knih provádíme kvalitně, expresně a nositel zakázky je pro nás koncovým zákazníkem.

Před tiskem je nutné vzájemně vyjasnit technologii: způsob dodání zakázky na vazbu pro konkrétní šicí jednotku (!), vyřazení stran do složek, technologické rozkresy potahu desek knih, atd. Více viz závazné technologické podnínky. 


Šití bloku provádíme dvěma způsoby

Uozornění!: Dohodnutý způsob vyřazení a šití, +další technologické podmínky není možné pak svévolně zákazníkem měnit!

1) Z klasických falcovaných složek na složkové šičce

Běžné knihařské zpracování šité vazby ze složek s křížovým lomem, které používá většina klasických knihvazáren. (Tento způsob většinou není použitelný pro digitální tiskárny z důvodu malého formátu jejich tiskového archu.)

Dodat je možno vysnášené složky (preferujeme, pro zákazníka i cenově nejvýhodnější), nebo falcování a snášení složek zajistíme (delší termín výroby, do ceny se tyto operace musí ale započítat)

Vazba knih pro ofsetové tiskárny

2) Z dodaných, neposnášených tiskových archů na archové šičce

Tento způsob je vhodný hlavně pro digitální tiskárny. Ty dodávají nepofalcované, ploché tiskové archy, vysnášené při samotném tisku.

Nebo pro pro menší náklady, jsou-li v knize rozmístěny nepravidelně barevné a černobílé strany. Tyto se dají v tisku soustředit po dvojstránkách zvlášť na černobílé a zvlášť na barevné tiskové archy. 

Složky zde se před šitím nefalcují a nesnášejí do sebe! Vazba se dělá z volných dvojlistů snesených na sebe až v šicí jednotce. Složka vzniká dle zvoleného modulu počtu stran na složku až při šití. Proto mimo klasického modulu po 8, 16, 32 stranách na složku jako u křížového lomu, je možno udělat tento modul jako 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 stran na složku. (Viz vyřazení stran pro tisk - strana 3 v PDF níže.)

(v PDF po rozkliknutí obrázku – prosím, vytiskněte si k zakázce)

Vazba knih pro ofsetové tiskárny

 

Vazba knih pro ofsetové tiskárny, kooperace

Zde na konkrétním případě vyřazení stran je vysvětlen zásadní rozdíl mezi klasickým způsobem šití ze složek s křížovým lomem, a způsobem šití z volných, nepofalcovaných tiskovch archů (šití z dvojstran).


Níže detail svázané knihy.

 

Šitá knižní vazba V8

   

Důležité upozornění před tiskem!

Vlákno papíru potahu rovnoběžně se hřbetem!
Při předání zakázky na vazbu je nutné označit a dodržet nakládací hranu!
K vazbě vždy dodejte poskládanou maketu! Více zde.